6 הטיפים החשובים לבחירת מנעול

6 הטיפים החשובים לבחירת מנעול

כשאדם זר פורץ אלינו הביתה, כולנו יכולים להסכים שזה מבשר רעות. אלא שלעתים, אותו אדם יעשה את זה לבקשתנו! להינעל מחוץ לבית זה חוסר אונים משווע, שרק מנעולן אמין ומקצועי יכול להציל אותנו ממנו. לא קל למצוא את האיש הנכון למשימה, אבל אנחנו כאן לעזור.

פורץ ברישיון?

במובן מסוים, מנעולן הוא אכן פורץ ברישיון. הוא יגיע להציל אותנו אם הרכב ננעל עם המפתחות בפנים ויבוא לפתוח לנו את הדלת אם נתקענו בחדר המדרגות. אבל חשוב לדעת שמנעולן הוא לא רק פורץ, אלא איש מקצוע שעוסק בכל מה שקשור למנעולים – החלפת צילינדר, החלפת מנעול, תיקון ידיות, עיניות וכל מה שתצטרכו שנוגע בצורה כזו או אחרת למנעולים. שימו לב שיש הבדל בין מנעולן לבין איש מקצוע שעוסק בדלתות. 

אחת הבעיות העיקריות שניתקל בהן כשנזדקק למנעולן, היא שקשה לבחור. רק תנסו לחפש מנעולן או, למשל, החלפת מנעול בגוגל ותראו שמהר מאוד תמצאו את עצמכם טובעים בים האפשרויות האין סופיות שצפות מולכם. הרמאים והשרלטנים שוחים בים הזה כמו כרישים שמחכים לטרף שלהם, ואתם ממש לא רוצים למצוא את עצמכם נופלים ברשת שלהם. לכן, קראו היטב את הטיפים הבאים וקחו אותם איתכם ככללי אצבע למקרה שחלילה תזדקקו למנעולן.

הטיפים לבחירת מנעולן

  1. מנעולן – השוואת מחירים.

בראש ובראשונה – השוו מחירים. ערכו סקר שוק, חפשו מחירון שירותי מנעולן, בצעו שיחות טלפון. חלק גדול מהאנשים שזקוקים למנעולן נמצאים במצב של לחץ וחשש, מחוץ לדלת הבית שלהם או הרכב שלהם, חסרי אונים לחלוטין, וזה בדיוק מה שהרמאים צריכים. ספרו עד עשר, קחו כמה נשימות עמוקות ותשקיעו קצת זמן על השוואת המחירים. ההבדלים יכולים להיות מאוד גדולים ואם לא תשבו לערוך השוואת מחירים ראויה – כשתסדירו נשימה ותיכנסו הביתה, אתם תתחרטו בענק. עברו היטב על מחירון שירותי מנעולן ובחרו מתוכו את השירות או השירותים שאתם צריכים למיטב הבנתכם. אם אתם צריכים החלפת מנעול, לא יעזור לכם לרשום לפניכם את המחיר של החלפת ידית. רשמו את טווח המחירים הרלוונטי אליכם ואז שבו להתקשר לאנשי מקצוע.

  1. זמינות.

התקשרתם לאנשי מקצוע וביקשתם מהם טווחי מחירים. מצאתם את האיש הנכון למשימה, מבחינת המחיר. כעת, עוד לפני שאתם מתחילים לצלול איתו לבעיה, בדקו מה רמת הזמינות שלו. אם תנהלו איתו שיחה של עשר דקות ותשברו את הראש על לנסות להסביר לו מה הבעיה במנעול שלכם, ובסופו של דבר תשמעו ממנו שהוא יכול להגיע אליכם רק מחר או מחרתיים – בזבזתם זמן יקר. בין אם מדובר בהוצאת מפתח ממנעול, החלפת מנעול או התקנת צילינדר, רוב המנעולנים מספקים שירות בזמינות מידית, של עד חצי שעה. הם מבינים מצוין את התחום שלהם ויודעים שמרבית האנשים מתקשרים אליהם בשעת צרה. אנשים לא יודעים מראש שמחר הם ייתקעו מחוץ לדלת. הם צריכים מנעולן כאן ועכשיו. כמובן, אם אתם צריכים שהמנעולן יגיע לבצע עבורכם החלפת מנעול לדלת שנמצאת בתוך הבית, ייתכן שממד הלחץ הזה לא קיים ואתם יכולים לבחור בבעל מקצוע שיגיע למחרת. אם כן, לכו על זה, סיכוי גדול שתקבלו מחיר יותר טוב.  

  1. רישיון.

כפי שאמרנו, מנעולן הוא פורץ ברישיון – עם דגש על המילה רישיון. ודאו מולו שיש לו אישור לימודים ורישיון ממשטרת ישראל לעסוק כמנעולן מורשה. אישור המשטרה הוא תנאי בל יעבור – משטרת ישראל דורשת תעודת יושר על מנת לעסוק כמנעולן, ואתם צריכים אדם ישר שלא ינצל את היכולת שלו ואת חוסר האונים שלכם. אל תשכחו שאתם מזמינים אליכם הביתה אדם, כדי שיפרוץ אליכם. חשוב שתהיו רגועים ותדעו שאתם יכולים לתת בו אמון בסיסי.  

  1. עזרה טלפונית.

בקשו מהמנעולן שינסה לעזור לכם מרחוק. תארו בפניו את הבעיה, הסבירו לו מה אתם רואים לנגד עיניכם ובקשו ממנו לנסות להדריך אתכם כדי לפתור את זה מרחוק. המטרה היא לא להפוך אתכם למנעולנים בשיחה בת 5 דקות, אלא לבדוק את הנכונות של בעל המקצוע לעזור לכם ולא לנסות לנצל את המצוקה שלכם. מה גם, שאולי תצליחו לפתור את הבעיה ותלמדו משהו (ותחסכו כמה שקלים טובים). אולי הוא לא יצליח ללמד אתכם לבצע החלפת מנעול, אבל הוא בהחלט יכול לעזור לכם להוציא מפתח שנתקע בתוך המנעול, למשל, אם זו לא סיטואציה שדורשת עבודה מורכבת יותר. 

  1. אחריות.

שאלו מראש האם המנעולן מספק אחריות על החלקים שהוא מתקין. אתם ממש לא רוצים שכמה ימים אחרי שבוצעה החלפת מנעול, תצטרכו לעבור את הסאגה הזאת מהתחלה, כולל לשלם מחדש. ודאו את זה מול בעל המקצוע מראש. 

  1. חומרים מקוריים.

בזמן שבעל המקצוע מבצע החלפת מנעול, ידית או צילינדר, שימו לב שהחלקים שהוא מתקין הם חדשים ומגיעים ארוזים באריזתם המקורית. אל תתפשרו על זה! מנעולנים יספרו לכם כל מיני סיפורים כדי להצדיק את העובדה שהצילינדר שהם מתקינים לכם הגיע ללא אריזה או סתם בשקית אוכל, אבל אין לזה הצדקה. החלפת מנעול צריכה להתבצע עם מנעול חדש. אם הוא טוען שזה משפיע על המחיר, זכרו שכבר בדקתם מחירון שירותי מנעולן ואתם יודעים את טווח המחירים של עבודה עם מוצר מקורי. ודאו שאכן מדובר במוצר חדש. 

באדיבות אתר טוב תודה – השוואת מחירים בין בעלי מקצוע.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

צרו איתנו קשר